5 Analistten Haftalık Bitcoin Tahminleri: Bunlara Hazır Olun!

Önde gelen 5 kripto para analisti, lider kripto para birimi Bitcoin için haftalık tahminlerde bulundu! İşte detaylar…

Popüler analist Benjamin Cowen’dan Bitcoin için korkutan tahmin!

Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) bu yıl birçok insanı korkutacak büyük bir hamle yapacağını öne sürdü. Bununla beraber büyük bir panik ve satış gerçekleşeceğini aktardı. Bu zamana kadar yükselişlerden yararlanan yatırımcıların her şeyin mükemmel yürüdüğünü düşünmesinin ardından 2015 ve 2019 yıllarına işaret eden analist, aynı şeyin tekrar gerçekleşeceğini aktarıyor. Analist, “Bitcoin bu yıl herkesi korkutacak ama bence oldukça normal bir şey olacak. Ve bir sonraki yarılanmaya başlamadan hemen önce insanları teslim olmaya ikna etmek sadece bir korku olacak.” sözlerinde bulundu.

Bununla beraber Cowen, lider kripto para biriminin Federal Rezerv tarafından para politikasında bir değişiklik yapılması üzerine 2024’te muhtemelen bir boğa koşusuna çıkacağını söyledi. O zamana kadar Fed’in faiz oranlarını yükseltmeyi bırakacağına ve Fed tahvil satın almak gibi piyasalara likidite enjekte ettiğinde miktarsal genişlemeye başlayacağına inanıyor. Sözleri ise şu şekilde:

Bitcoin faiz oranlarını hiç bu kadar yüksek görmemişti, ancak Fed’in faiz oranlarını sonsuza kadar artırmaya devam edemeyeceğini de biliyoruz. Dolayısıyla, niceliksel genişlemeye geri döndüğümüzde, en geç 2024’te geleceğini düşündüğüm daha düşük faiz oranlarına geri döndüğümüzde, bunun gerçekten Bitcoin için boğa davanız olduğunu düşünüyorum. Ve sadece bu da değil, son zamanlarda bankalarda olanlara bir bakın. Bu, Bitcoin için başka bir boğa davası.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Cowen, son Bitcoin rallisinin büyük ölçüde BTC’ye akan altcoin piyasası likiditesinden kaynaklandığını söylüyor. Likidite kuruduğunda Bitcoin fiyatının düşeceğini tahmin ediyor.

Kaleo, BTC için 40 bin barajına işaret ediyor

Popüler kripto para analisti Kaleo, Bitcoin (BTC) için 40 bin dolara işaret ediyor. Analist, 569 bin takipçisine 30 bin dolardan 40 bin dolar seviyesine hızlı bir geçiş gerçekleşebileceğini aktarırken, “Boğa olmak isteyen ama düşüş bekleyen pek çok insan kenardan izleyecek.” sözlerinde bulundu. Bununla beraber uzman isim, 40 bin dolarlık seviyeyi bir mıknatıs olarak gördüğünü aktarıyor ve yakın zamanda BTC için yükseliş bekliyor. Kaleo daha önce Bitcoin için 40.000 dolarlık bir hedef belirlemiş ve birkaç kez temel psikolojik seviyenin bir “mıknatıs” olduğunu söylemişti. Analistin sözleri ise şu şekilde:

Bu, 40 bin doların bir mıknatıs olduğunu günlük hatırlatmanız. Hala bana inanıyor musun?

Bir diğer yandan altcoin’lere yönelen Kaleo, lider kripto para birimi Bitcoin’in yükseliş ivmesini yeniledikçe, altcoin’lerin Bitcoin’e karşı değer kaybedeceğini aktarıyor. Analistin sözleri şu şekilde:

Açıklığa kavuşturmak gerekirse, çoğu zaman diliminde Bitcoin ve altcoinler konusunda hala son derece iyimserim. Eğer bir şey varsa, bu mini altcoin rallisini, altcoinlere aşırı kazanç sağlayanlar için portföyünüzü yeniden dengelemek ve bu kârların bir kısmını BTC’ye döndürmek için bir fırsat olarak görüyorum. Bitcoin şu anda güçlü bir yükseliş ivmesine sahip – 30.000 doları doğrudan geçen büyük bir sonraki ayaktan önce hafif bir duraklama içindeyiz. 30.000 doların altı, altcoinler için bu hareketten yararlanmak için gerçekçi bir pencere.

Poppe, BTC için daha fazla olumsuzluk bekliyor

Popüler kripto para analisti Michael van de Poppe, 653.200 Twitter takipçisine, BTC’nin şu anda bir sürü olumsuzluk beklediğini aktardı. Öte yandan ABD’deki Bitcoin madenciliği öneren yasa tasarısının piyasayı yukarı taşıyacağını aktarırken, geçtiğimiz günlerde yapılan FOMC toplantısına işaret etti. Van de Poppe daha önce yaptığı açıklamalarda, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Federal Açık Piyasalar Komitesi (FOMC) toplantısından sonra BTC’nin düşüş eğiliminde olmasını bekliyordu. Analistin sözleri şu şekilde:

Powell bariz olanı söyledi. Bankaları kurtarmak için bilançosuna daha fazlasını eklerken faiz oranlarını artırmaya devam etmesi gerekiyor. Bitcoin düzeliyor ve sanırım biraz daha aşağı ineceğiz. Bir FOMC etkinliğinde yükselişe geçmek için harika bir tarif değil.

Analist, her ne kadar BTC’nin düzeleceğini düşünse de, lider kripto para biriminin son 24 saatlik hareketleri, anlık olarak Poppe’u Bitcoin’in 40 bin dolar seviyelerine kadar yükseleceğine inandırıyor. Analistin Bitcoin fiyatı tahmini ise şu şekilde:

Hala rahatlama boşluğundayız, Bu bir ‘echo’ balonu. Potansiyel artış sürecinin yükselişe geçtiği ve gerçeklik devreye girene kadar net bir durgunluğun olmadığı dönem. Bitcoin’in 25.300 dolara düzeltmesi bekleniyordu, ancak 26.200 dolar seviyelerinde seyretti ve şimdi 40.000 dolara devam ediyor.

David Lin güvenli liman olarak BTC’yi seçti!

David Lin, Bitcoin’in şu anda “şimdiye kadarki en iyi pazarlama kampanyasına tanık olduğunu” söylüyor. Analiste göre, devam eden bankacılık krizi, insanlar güvenli limanlar aradıkça Bitcoin’in daha fazla benimsenmesine yol açtı. Analist, Bitcoin’in son 10 günlük süreç içerisinde yaşanan krizlerin ardından sağ çıkışıyla beraber, en hızlı ivmeye tanık olmasının böyle bir varlık için olağanüstü olduğunu aktaran isim, ABD hükümetinin çok fazla dolar bastığını ve bu yüzden borsanın yakın zamanda çökeceğine yönelik sinyaller verdiğini aktarıyor.

Önde gelen uzman, bu süreçte altın ve Bitcoin gibi güvenli limanları ararken, Bitcoin’i, yeni bir varlık sınıfı olarak görüyor ve mükemmel bir liman olarak nitelendiriyor. Öte yandan önde gelen analistin BTC için aktardığı sözler ise şu şekilde:

Muhtemelen şimdiye kadarki en iyi pazarlama kampanyasına tanık oluyor. Son mali kriz sırasında inşa edildi ve finansal krizler için tasarlandı. Bu yüzden çok iyi gidiyor. Birçok insan pek güvenmese de, her şeyin çökme ihtimaline karşı, “nakitimin yüzde 2-5’ini Bitcoin’de bulundursam iyi olur” diyor.

Öte yandan InvestAnswers sunucusu, Bitcoin’in benimsenme oranıyla ilgili olarak, küresel nüfusun yalnızca küçük bir yüzdesinin Bitcoin’e sahip olduğunu aktarıyor. Bunun ise insanlarda bir nefrete yol açtığını, “Biliyorsunuz dünyanın %2,5’u benimsedi ama %97,5’i nefret ediyor. Ve sahip olmadıkları için ondan nefret ediyorlar. Ve bundan şiddetle nefret ediyorlar.” sözleriyle aktarıyor.

Bitcoin (BTC) haftalık fiyat analizi

Bitcoin fiyat hareketi, ATH seviyesinden yüzde 77 düşerek üç belirgin düşük ve iki salınımlı yüksek oluşturdu. Bu salınım noktaları düşen bir kama modeli ortaya koyuyor. Şimdiye kadar BTC, kırılma noktasından yaklaşık 22.600 dolardan yüzde 26 yükseldi. Bitcoin fiyatı, düşen takozun teorik hedefi olan 34.485 doları karşılamak için kabaca yüzde 15 daha fazla toparlanmaya sahip. Göreceli Güç Endeksi (RSI) ise düşüş eğilimi gösteriyor. Osilatörlerler normal seviyede. Uzmanlara göre makro görünüm kötüleşerek panik yaratırsa, yatırımcılar BTC’den çekilir ve düşüş eğiliminin satış sinyaliyle uyumlu olacak keskin bir düzeltmeyi tetikleyebilir. Geri çekilmesi halinde 24 bin ila 25 bin dolar aralığı BTC biriktirmek için iyi bir seviye. Sonrasında ise 34.485 dolarlık kritik seviyeye uzanmaya çalışacak.

Bitcoin fiyatı için görünüm yükselişe geçerken, yatırımcıların bu rallinin chain içi yönlerine dikkat etmesi gerekiyor. Short-Bitcoin yatırımcıları en son Kasım 2021’de 292 milyon dolar kar elde etti.

Ek olarak, Bitcoin fiyatı için 365 Günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) sıfır çizgisinin üzerine çıktı ve şu anda en son Kasım 2021’de görülen seviye olan yüzde 24,76 civarında seyrediyor. Bu endeks, bu yatırımcıların varlıklarını elden çıkarabileceklerini gösteriyor.

Bununla beraber makroekonomik nedenler nedeniyle yatırımcılar piyasayı daha yakından takip ederek BTC’nin düşüşe geçmesi halinde yatırımcılar 19.600 dolarlık destek seviyesini takipte kalmalı.

Anlık olarak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 27.764,85 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir