Apple, ABD’deki Apple Store’a Görüntülü Görüşme Getirdi

Geçtiğimiz günlerde iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’a sarı renk seçeneği getirdiğini duyuran Apple, şimdi de kullanıcılara yepyeni bir alışveriş deneyimi sunmaya başladığını açıkladı. Yeni özellik, müşterilerin alışveriş yaparken bir çalışanla görüntülü olarak konuşmasına olanak tanıyor.

Apple’ın sitesi üzerinden şirketin çalışanlarıyla yapılabilecek bu görüşmeler, şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan müşterilere açık olacak. Diğer ülkelerde böyle bir plan olup olmadığını bilmiyoruz.

Görüşmeler, şimdilik sadece iPhone’lar için gerçekleştirilecek

Alışveriş deneyimini iyileştirmek için gelen bu yeni özellikle birlikte müşteriler, online mağaza üzerinden birkaç tıkla hemen Apple uzmanlarıyla görüntülü olarak görüşmeye girebilecek. Şirketin aktardığına göre bu görüşmeler tek taraflı olacak. Yani yalnızca müşteriler çalışanları görebilecek. Apple, her gün sabah 7 ile akşam 7 arasında bu görüşmelerin yapılabileceğini söylüyor.

Apple çalışanları, bu görüşmeler sırasında yeni modeller, özellikler ve daha birçok konuda müşterilere bilgi verebilecek. Teknoloji devi, görüntülü görüşmelerin şu an için sadece iPhone’lar için gerçekleştirilebileceğini söylüyor. Ancak ilerleyen zamanlarda diğer ürün kategorilerine genişletebileceğini tahmin edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir