Dursun Özbek’ten sert açıklama: Ayak oyunlarına gelmem, başarılı gidişat bazılarının tadını kaçırmış durumda

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, “Küçük ayak oyunlarına, içinde kabadayılık geçen numaralara gelmem. Başarılı gidişat bazılarının tadını kaçırmış durumda” ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek’in Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde:

Bu sezon kurduğumuz kadro, geçmiş dönemki maliyetlere yakın bir kadrodur. Haziran 2022 transfer döneminde 43 milyon euro harcayarak bir takım kurduk. Yaklaşık 15 milyon euroluk da oyuncu sattık. Bu dönemde 28 milyon euro bonservis bedeli vererek yepyeni bir takım kurduk. Maaş bütçemiz ise 32 milyon euro.

Okan hocamıza, ekibine ve futbolcularımıza güvenimiz tam. Galatasaray’ı tanıyan çok iyi bilir: mayıs ayı bizimdir. Cumhuriyetin yüzüncü yılında şampiyonluğa yürüyeceğiz.

“TFF’ye tavsiyem; doğruları söylememizden korkmayın”

Küçük ayak oyunlarına, içinde kabadayılık geçen numaralara gelmem! TFF’ye tavsiyem şu bizim doğruları söylememizden korkmayın kardeşim, çünkü doğru ve adaletli olan her zaman kazanır. Türk futboluna herkes için adaleti doğruları söyleyerek getireceğiz.

Çok dikkatli olmamız gereken konular var. Başarılı gidişat bazılarının tadını kaçırmış durumda. Görüyoruz ki her şeyi planlamışlar. Galatasaray’ın gücünü hafife aldıkları için bizi saha dışına çekmeye çalışıyorlar.

“Bankalar Birliği’nden çıkacağız”

Seçilirken vaatlerimizden en önemlisi Bankalar Birliği’nden çıkmaktı. Galatasaray’ı içinde bulunduğu borç sarmalından kurtarmamız gerekiyor. Birçok projeler için görüşmeler yapılıyor. Kısa sürede müjdeli haberleri sizlere vereceğiz.

“Herkes için adalet istiyoruz”

Sosyal medyada yaptığımız ve sadece eleştiri içeren bir açıklama nedeniyle, TFF bana 21 gün hak mahrumiyeti ve ilaveten para cezası verdi. Onlara tavsiyem şu, bizim doğruları söylememizden korkmayın. Doğru ve adaletli olan her zaman kazanır. Biz Türk futboluna herkes için adaleti doğruları söyleyerek getireceğiz. Bu bizim andımızdır.

“Milli maç oynayacağız, sessiz kalacağım”

Bu akşam bir milli maç oynayacağız. Söyleyecek çok şey var. Çok doluyum, çok şey söylemek istiyorum ama akşam bir maç oynayacağız. Önemli bir rakiple oynayacağız. Dolayısıyla şu an için sessiz kalacağım ama PFDK’nın verdiği veya veremediği cezalarla ilgili kısa zamanda konuşacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir