Eski yardımcısı Trump’ı savundu: Rezillik

Eski ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, “sus payı” soruşturması kapsamında New York Büyük Jürisi’nin eski Başkan Donald Trump’ı suçlamasının, adalet sistemi için “rezillik” olduğunu söyledi.

CNN’in haberine göre, Pence, Trump hakkındaki suçlamaların düşürülmesine karşın Manhattan Savcısı Alvin Bragg’ın hala bunların peşini bırakmamasının yanlış olduğunu belirtti. Pence, New York Mahkemesi Büyük Jürisinin, Trump’ı evlilik dışı cinsel ilişki yaşadığı iddia edilen yetişkin filmleri yıldızı Stormy Daniels’a 130 bin dolar “sus payı” ödediği suçlamasıyla ilgili, “Bence bu, Amerikan halkının ezici çoğunluğunun adalete ve kanunlar önünde eşit muameleye inanan görüşüne ters düşüyor” dedi.

Eski Başkan Yardımcısı Pence, “Trump hakkındaki suçlamaların adalet sistemi için rezillik” olduğunu söyleyerek bu suçlamaların “insanları bölmekten başka bir işe yaramayacağını” savundu. Pence, ülke çapındaki ziyaretlerinde kimsenin Trump’ın karşı karşıya olduğu soruşturmaları gündeme getirmediğini kaydederken “Bence medyanın Trump’a yönelik bu soruşturmalara yönelik takıntısı, Biden yönetiminin başarısız politikalarının ağırlığı altında mücadele eden Amerikan halkının gözünde kayboluyor” diye konuştu.

Amerikan tarihinde kendisine yöneltilen bir suçlama nedeniyle hakim karşısına çıkacak ilk eski ABD Başkanı olacak Trump ise kendisine yöneltilen suçlamayı “siyasi” olarak nitelemiş ve bunun, “seçimlere müdahale” olduğunu savunmuştu.

ABD’de 2024 başkanlık seçimlerine aday olan Trump, 18 Mart’ta Manhattan Bölge Savcısı’nın soruşturmasıyla ilgili tutuklanmasını beklediğini duyurmuş ve bu nedenle protesto çağrısında bulunmuştu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir