İnşaatta beton kalitesi tartışması: Şantiye şefi öldürüldü

DUVAR -İstanbul’un Avcılar ilçesinde kentsel dönüşüm kapsamında yenilenen bir binanın inşaatı için getirilen betonun kalitesi konusunda çıkan tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü. Kavgada beton firmasında görevli Mehmet Raşit Koruli, şantiye şefi Vedat Acar’ı bıçaklayarak öldürdü.

DHA’nın haberine göre olay, 15 Mart Çarşamba günü akşam saatlerinde Üniversite Mahallesi Demet Sokak’taki inşaatta meydana geldi. Koruli, çalıştığı firmaya ait betonu mikserle inşaat alanına getirdi. Burada betonun kalitesi konusunda tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma kavgaya dönüştü. Koruli, beton mikserinden aldığı bıçakla Vedat Acar’ı bıçakladı.

Ağır yaralı olarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne götürülen inşaat şefi tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Koruli, Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Beylikdüzü’ndeki beton şantiyesinde yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Koruli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Koruli’nin emniyetteki ifadesinde, “Şantiye şefi ile aramızda betonun kalitesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışma sırasında bana küfür etti ve kafa attı. Ben de mikser aracındaki bıçağı alarak bıçakladım” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir