Kurucusu Bıraktı, Altcoin Çakıldı! Proje Kapatılacak mı?

DeFi stablecoin borsası mStable satın alma teklifi bekliyor. Protokolün strateji lideri, “Dört haftadır aktif olarak bir M&A rotası izlemeye çalışıyoruz,” diyor. Altcoin fiyatı bir yıl içinde yaşadığı sorunlar nedeniyle %90’ın üzerinde değer kaybetti.

mStable, hayatta kalmak için çare arıyor

Merkezi olmayan stablecoin yatırım hizmeti mStable, düşen ürün geliri ve bir kurucu ortak da dahil olmak üzere önemli kayıplar nedeniyle sarsıldı. Ancak borsa ve getiri oluşturucunun destekçileri, başka bir ekiple birleşme yoluyla onu canlı tutmayı umuyor. Protokolün 0xloth takma adlı strateji lideri, en az dört merkezi olmayan finans (DeFi) projesinin Cuma günü sonuna kadar mStable için satın alma teklifleri sunmasının beklendiğini söyledi. Basın zamanında, on-chain varlık yönetimi hizmeti dHEDGE, mStable forumunda ilk teklifi sunmuştu. 0xloth, “Dört haftadır aktif olarak bir M&A rotası izlemeye çalışıyoruz” dedi.

Bir alıcı, mStable’ın kripto varlıklarını, ekibini ve teknolojisini, mevduat sahiplerinin stablecoin’lerden getiri elde etmek için akıllı sözleşmeye dayalı kasaları da dahil olmak üzere satın alabilir. mStable’ın yönetişim tokeni MTA’nın holder’ları, nihayetinde hangi teklifi kabul edecekleri konusunda oylama yapacak.

MStable, Ethereum ve Polygon Blockchain’lerde stablecoin’leri değiş tokuş etmek ve ödünç vermek için kullanılan bir protokol. DeFiLlama’ya göre getiri oluşturma hizmeti, yazının yazıldığı sırada 11 milyon doların üzerinde kripto paraya sahip. Bu da onu Teminatlı Borç Pozisyonları için 18. en büyük DeFi altcoin projesi haline getirdi.

Altcoin eridi, kurucu ayrıldı, çözüm arayışı sürüyor…

Teklif verme süreci, önemli katkıda bulunanların mStable’ı belirsiz bir gelecekten kurtarmak için bir ay süren çılgınlığının doruk noktası. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, kurucu ortak James Simpson, Şubat ayı başlarında, proje forumlarında, yaklaşık dört yıl görev yaptıktan sonra mStable’ı bıraktığını duyurdu. Bir yılda 2 sentte %93 değer kaybeden MTA tokenine atıfta bulunarak, şu açıklamayı yaptı:

Altcoin projesi, değeri göz önüne alındığında mevcut token ile yükseltmeyi çok zor bulacak. Protokol, ürünlerinden kendi kendini idame ettirecek kadar kazanmıyor. Ayrıca, merkezi olmayan otonom organizasyonun (DAO) pisti her ay azalmaya devam ediyor ve mevcut süreçte yaklaşık 12 ay içinde tükenecek.

James Simpson, gönderisinde üç seçenek önerdi:

  1. mStable’ı tamamen kapatmak.
  2. İnce operasyonlar ve bir sonraki boğa koşusuna kadar beklemek.
  3. Başka bir DeFi projesi tarafından satın almak.

James Simpson gönderide, “Bu, MTA holder’larına Hazine Varlıklarının nominal değerinde potansiyel bir prim ve yerel bir token takası durumunda potansiyel bir avantaj sağlayabilir,” dedi. Basın zamanındaki tek teklif veren dHEDGE’in önerisi, bir token takası veya token sahipleri için başka bir tazminat biçimi içermiyor gibi görünüyor. Bunun yerine, holder’ların yararına MTA’da “taban fiyat belirlemeyi” teklif ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir