Microsoft, Edge tarayıcısı için kripto cüzdan testlerine başladı

Investing.com – Microsoft, web tarayıcısı Edge için test çalışmalarını sürdürdüğü Ethereum tabanlı kripto para cüzdan üzerinde çalışıyor.

Yazılım araştırmacısı Albacore tarafından keşfedilen bu geliştirme aşamasındaki özelliğin, kullanıcıların Ethereum ve Ethereum tabanlı kripto varlıkların harici bir şekilde saklamasına ve işlem yapmasına izin vermesi bekleniyor. 

Kripto para endüstrisine ve Web3’e olan ilgi arttıkça ana akımdaki yazılım şirketleri de odaklarını bu yöne kaydırmaya başladı. Albacore tarafından paylaşılan ekran görüntülerinin ardından Microsoft, henüz projenin doğruluğunu resmi olarak onaylamadı. Bir Microsoft sözcüsü ise sadece “müşterilerimiz için yeni deneyimler keşfetmek üzere yeni özellikleri düzenli olarak test ediyoruz.” açıklaması yapmakla yetindi.

Microsoft, Metamask’e rakip bir kripto cüzdanı üzerinde çalışıyor

Şu an test aşamasında olduğu görülen Microsoft’un kripto cüzdan projesi hayata geçirilirse Edge’e yerel olarak dahil edilecek bu cüzdan Web3 alanında en çok kullanılan Metamask’e rakip olacak. 

Kripto cüzdanı ayrıca Bleeping Computer portalı tarafından test edildi. Bleeping Computer, cüzdanın Ethereum tabanlı hesapları desteklediğini ve bu haliyle Web3 uygulamalarıyla kullanılabileceğini raporladı. Bunun yanında cüzdanın ETH, DAI, UNI, USDC ve USDT desteğine sahip olduğu aktarıldı.

Microsoft’un kripto cüzdanı hakkında elde edilen diğer bilgiler arasında sadece saklama amaçlı bir cüzdan olmadığı ve paranın kontrolünün sadece kullanıcıda olacağı belirtildi. Ayrıca Edge’e gömülü olması beklenen cüzdan özelliği için herhangi bir eklenti yüklenmesine gerek kalmayacak.

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir