Stefan Kuntz: Hedefimiz Almanya’ya gitmek

A Milli Futbol Takımı, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu ilk maçında yarın deplasmanda Ermenistan ile karşı karşıya gelecek. Mücadele öncesinde Teknik Direktör Stefan Kuntz ve Cengiz Ünder açıklamalarda bulundu.

KUNTZ: YENİ SAYFA AÇIYORUZ
Stefan Kuntz, Ermenistan maçı öncesinde şu ifadeleri kullandı: “Bu takım Avrupa’daki takımlardaki göre daha genç bir takım. Yeni bir sayfa açıyoruz. Tek hedef galibiyet.”

“FIFA sıralamasına baktığınız zaman Milletler Ligi ile Avrupa Şampiyonası arasındaki farkı görebiliyorsunuz ama bizim hedefimiz Almanya’da oynanacak şampiyonaya gitmek.”

ÜÇLÜ DEFANS CEVABI
“Oyun içinde belirli prensipler vardır. Hangi oyuncuların kadroya dahil olduğu ile ilgili kararlar veriyoruz. O yüzden 3’lü ya da 4’lü oynamanın dışında oyuncularımızın anlık durumuna göre hareket ediyoruz.”

“Eğer yaptığımız analiz sürecindeki durumları değerlendirmeye kalkarsak, teknik direktörünüz değişti, takım daha genç bir duruma geldi. Farklı oyuncular katıldı. O yüzden eski analizlerimi bir kenara bırakabilirim.”

“Yarın Ermenistan maçını kaybedersiniz ülkenize nasıl döneceksiniz?” sorusuna Kuntz’un cevabı şu oldu: “Ermenistan maçını kaybetmek üzerine oluşan senaryoyu kafamda oynamıyorum.”

“Şu an elimizdeki mevcut tüm oyuncular oynayabilecek şekilde. Orada bir sıkıntı yok. Tayyip Talha kas ağrısından dolayı kadrodan çıktı. Bir de Abdülkerim’in baş ağrısından dolayı tedavi görmesi gerekiyordu. Diğer oyuncuların sağlık durumu iyi”

“Eğer yine en genç takımlarla devam etmek istersek, o zaman muhtemelen Mert’le oynayamayacağız. Ama şaka bir yana, yarın sabah kalecilerimizle görüşüp kararımızı onlara bildirelim. Ondan sonra haber alırsınız.”

CENGİZ: ARKADAŞLIK ORTAMI ÇOK İYİ
Toplantıda konuşan Cengiz Ünder şu ifadeleri kullandı: “Milli Takım’da olmak benim için sürekli başka bir heyecan demek. Takımımızın ve içerideki arkadaşlık ortamı çok iyi. Şu an her şey yolunda ve galibiyete odaklandık.”

“Milli takımda olmak her zaman farklı bir duygu benim için. Kendimi çok iyi hissediyorum milli takımda oynadığım zaman. Takımımızın durumu gayet iyi. Şu anda her şey yolunda. Amacımız yarın 3 puan almak ve Hırvatistan maçına en iyi şekilde hazırlanmak”

“Mkhitaryan, Roma’da oynarken iyi bir arkadaşımdı. Sürekli konuştuğum birisiydi. Onun burada olup olmaması bizi ilgilendirmiyor. Sadece kazanmak istiyoruz. Tek istediğim yarın kazanıp Türkiye’ye mutlu bir şekilde dönmek. Biz futbolcularız. Biz sadece işimizi yapmaya geldik buraya. Maçımızı oynayıp, ülkemize güzel bir şekilde dönmek istiyoruz.”

“Bu turnuvanın bizim için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Günden güne daha da iyi bir takım haline geliyoruz. Almanya’da olmayı ve iyi işler yapmayı çok istiyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir