Lüks araç bilmecesi… Bakanlık istedi, mahkeme verdi… Gerçeği Odatv öğrendi… Dilan Polat detayı

Uluslararası boyutta uyuşturucu ticareti, adam öldürme, silahlı yağma, kundaklama, adam kaçırma suçlarından dolayı operasyon yapılan ‘Comanchero’ suç örgütüne yönelik operasyonlarda ele geçirilen toplam 23 lüks otomobil mahkeme kararıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edildi.

MASAK RAPORUYLA ORTAYA ÇIKTI

Odatv, soruşturma aşamasında el konulan malların nasıl devredildiğini araştırdı.

‘Comanchero’ suç örgütüne ait araçların suç gelirleriyle elde dilediğine dair MASAK raporunun soruşturma dosyasına girmesinden sonra İçişleri Bakanlığı harekete geçti.

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ele geçirilen lüks otomobillerin İstanbul Emniyeti emrine tahsis edilmesini istedi.

Bu talebi değerlendiren İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, 23 lüks aracın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne verilmesini hükmetti.

Karardan sonra emniyetin anlaşmalı olduğu otoparklarda muhafaza edilen lüks otomobiller, polis aracına çevrildi.

ALİ YERLİKAYA PAYLAŞTI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, mahkeme kararını sosyal medya hesabından duyururken araçların görüntülerini de paylaştı.

Yerlikaya’nın paylaşımı şöyle:

“Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bizden hep şu sözü duydunuz: Türkiye’nin Huzuru… İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün organize suç örgütlerine karşı gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar sonucu 23 araç ele geçirilmişti. Mahkeme kararınca da bu araçlar emniyetimize verildi. Artık bundan böyle bu araçlar, suç örgütlerinin değil; polisimizin emrinde, Milletimizin hizmetinde olacaktır! Ülkemizin huzuru için canla başla çalışan kahraman polislerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz ve huzurumuz daim olsun”

DEĞERLERİ 100 MİLYON LİRADAN FAZLA

Operasyonlarda Porsche, Ferrari, Bentley ve Mercedes gibi markaların da bulunduğu araçlar bulunurken piyasa değerlerinin 100 milyon liranın üzerinde olduğu öngörülüyor.

Öte yandan bu araçlar arasında, Dilan Polat ve eşine ait olduğu belirtilen lüks otomobillerin olduğu iddiasının da gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x