Proton Drive Mac Sürümü Çıktı

Proton, macOS uygulamasının lansmanıyla birlikte Mac kullanıcıları için Proton Drive uçtan uca şifreli bulut depolama hizmetinin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Böylece şirketin şifreli bulut depolama alanı artık iPhone, Android, Windows ve web dahil olmak üzere tüm büyük platformlara gelmiş durumda.

Proton Drive, kullanıcıların dosyaları Mac ile bulut arasında senkronize etmesine, dosyalara çevrimdışı erişmesine ve yerel sürücülerde yer açmasına olanak tanıyor. iCloud’un aksine, tüm veriler (meta veriler dahil) varsayılan olarak uçtan uca şifreleniyor. Böylece Proton dahil hiç kimse dosyaları göremiyor.

Proton Drive’daki dosyalar isteğe bağlı olarak senkronize ediliyor ve ihtiyaç duyulana kadar yerel bilgisayarda yer kaplamıyor. Bu arada, Proton Drive klasörüne kaydedilen dosyalar ve klasörler çevrimiçi olarak Proton Drive ile otomatik olarak senkronize ediliyor ve yerel olarak yapılan tüm değişiklikler Proton hesabına bağlı diğer tüm cihazlara da yansıtılıyor.

Dosyalar ve klasörler çevrimdışı erişim için indirildiğinde Proton Drive, bir sonraki internet bağlantısı kullanılabilir olduğunda değişiklikleri senkronize ediyor. Kullanıcılar ayrıca web arayüzü aracılığıyla dosyaların önceki sürümlerine erişebilir ve geri yükleyebilir.

Tek tıklamayla senkronizasyonu duraklatma, senkronizasyon durumu, Proton Drive’a hızlı erişim ve servis desteği dahil olmak üzere uygulamanın menü çubuğu öğesinde ek Proton Drive seçenekleri bulunabiliyor.

Proton Drive, kullanıcılara 1 GB’lık ücretsiz depolama alanı sunuyor. Ek olarak, bir dosyanın önceki sürümlerini 10 yıla kadar otomatik olarak saklama yeteneği gibi ek özellikler de dahil olmak üzere, 200 GB depolama için ayda 4 dolardan başlayan ek ücretli planlar mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x