Samsung Galaxy S24 Ultra’nın S-Pen’i FCC sertifikası aldı

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S24 Ultra’nın 2024 Ocak ayında piyasaya çıkması bekleniyor ve cihaz hakkında sızıntılar zaten tasarımına dair ipuçları vermişti. Şimdi ise, FCC sayesinde telefonun S-Pen’ine daha yakından bir bakış atabiliyoruz.

FCC sertifikasyon web sitesi artık EJ-PS928 model numarasıyla tanımlanan S Pen hakkında bilgiler içeriyor. Listeleme, S Pen’in Galaxy S23 Ultra’da görülen tasarımla benzer olduğunu, sol tarafta bir buton ve üstte tıklanabilir bir düğmeye sahip olduğunu ortaya koyuyor.

S Pen, Galaxy S24 Ultra ile iletişim kurmak için kullandığı özel bir radyo frekans aralığı olan 2402-2480MHz frekans aralığında çalışacak. Bu veriler, S Pen’in konumu, basıncı ve yönü hakkında bilgiler içeriyor. Galaxy S24 Ultra, bu bilgileri el yazısı tanıma, hava jestleri ve uzaktan kontrol gibi çeşitli özellikleri sağlamak için kullanıyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın S-Pen’i FCC sertifikası aldı

Stilusun uzunluğu 104.64mm olarak ölçülüyor, ancak ağırlığı henüz bilinmiyor. Ayrıca, IP derecelendirmesi de henüz onaylanmamış durumda.

Windows Report tarafından yapılan yeni bir rapor da telefonun özellikleri ve tasarımı hakkında bilgiler sunuyor. Rapora göre Galaxy S24 Ultra, neredeyse düz kenarları ve düz bir ekranı olan şık, karemsi bir tasarıma sahip. Cihaz, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci tarafından desteklenecek ve 12GB RAM sunacak. Depolama seçenekleri 256GB’dan 1TB’a kadar değişiyor.

Samsung, Galaxy S24 Ultra‘nın soğutma yeteneklerini, selefine kıyasla 1.9 kat daha büyük bir buhar odası ile önemli ölçüde artırdı. Arka taraftaki dörtlü kamera kurulumu korunuyor, 200MP ana sensör, 12MP ultra geniş lens, 3x optik zoomlu 10MP telefoto kamera ve 5x optik zoomlu 50MP telefoto kamera içeriyor. Aynı şekilde, cihaz 45W şarj desteği ile 5000mAh bir batarya ile güçlendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x