WhatsApp Tek Seferlik Fotoğraf ve Video Görüntüleme Özelliğini Sesli Mesajlara da Getirdi

WhatsApp’ta artık kullanıcılar tek seferlik fotoğraf ve video gönderiminin yanı sıra sesli mesajları da tek kullanımlık olarak gönderebilecek. Bu yeni özellik kullanıcıların gizliliklerini daha da artırarak sesli mesajların sadece bir kez dinlenmesini ve ardından otomatik olarak silinmesini sağlayacak. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

WhatsApp 2021’den bu yana mevcut olan “Bir Kez Görüntüle” özelliğini genişleterek artık sesli mesajları da kapsayacak şekilde güncelledi.

Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar sohbet sırasında gönderdikleri sesli mesajları bir kere dinlenmesi için ayarlayabilirler ve mesaj dinlendikten sonra otomatik olarak silinir.

WhatsApp’ın bu özelliği fotoğraf ve videolar için tanıtıldığında kullanıcılara mesajlarına ek bir gizlilik katmanı eklemek amacıyla geliştirilmişti, şimdi ise sesli mesajlarla da hassas bilgileri güvenle paylaşmanın yolu açılmış oldu.

Bu güncelleme özellikle kredi kartı bilgilerini paylaşma ya da sürpriz planlar yapma gibi durumlarda kullanıcıların yararına olacak.

Gönderilen sesli mesajlar “tek seferlik” simgesiyle işaretlenerek alıcıya mesajın türünü anlamasını sağlayacak.

Tüm WhatsApp mesajları gibi sesli mesajlar da varsayılan olarak uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır, bu da Meta’nın veya başka bir tarafın sohbetleri okuyamayacağı anlamına gelir.

Bu yeni sesli mesaj özelliğini kullanmak için bireysel bir sohbet veya grup sohbeti açmanız, kaydı kilitlemek için simgeyi yukarı kaydırmanız, kayıt simgesini basılı tutmanız ve “tek seferlik” simgesine dokunmanız gerekiyor.

Simgenin yeşile dönmesi bir kez görüntüleme modunda olduğunuzu gösterir.

Gönderilen bu tür sesli mesajlar, fotoğraflar ve videolar, gönderildikten sonra 14 gün içinde açılmalıdır, aksi takdirde süresi dolan medya veya sesli mesaj sohbetten silinir.

Ayrıca, “Medyayı bir kez görüntüle” özelliği etkinken gönderilen veya alınan içerikler, başka kişilere iletilemez, kaydedilemez, paylaşılamaz ve yıldız işareti eklenemez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x